Jaki ekran wybrać do prezentacji na konferencji?

Czasy, w których na konferencje czy też szkolenia wynajmowane były rzutniki, powoli odchodzą do lamusa. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne w obszarze obsługi spotkań firmowych oferują ekrany LED, które pozwalają na zapewnienie najwyższej jakości obrazu.

Czym są ekrany projektowe LED?

Z rozwiązaniami LED mamy do czynienia od dawna. Są one powszechnie stosowane w branży oświetleniowej. LED to rodzaj diody elektroluminescencyjnej zaliczanej do półprzewodników. Wskutek zjawiska rekombinacji nośników ładunku chip półprzewodnikowy przetwarza prąd w światło. W przypadku ekranów niezwykle istotne jest dopilnowanie, aby wewnątrz zastosowane były najwyższej klasy diody, które gwarantują najwyższe parametry światła i długą żywotność LED-ów. 

Czym kierować się przy wyborze ekranu LED?

Ekrany LED to niezastąpiony element koncertów plenerowych, ceniony za wysoką jakość obrazu. Od kilku lat to również urządzenie, które bywa wypożyczane na różnego rodzaju wydarzenia typu konferencje, szkolenia czy wydarzenia firmowe. W porównaniu ze zwykłymi ekranami z materiału zapewniają lepszy przekaz.  Wybierając ekran LED, trzeba zwrócić uwagę na wielkość sali, gdzie odbywa się szkolenie, żeby dobrać odpowiednio rozmiar  telebimu. Kolejną rzeczą jest liczba kolorów, która wpływa na odwzorowanie obrazu. Do tego trzeba dobrać odpowiednie parametry obrazu. Uniwersalne ekrany mają jasność między 1500 cd/mkw do 7000 cd/mkw, a z kolei zakres pola widzenia  pozwalający na śledzenie treści z każdego kawałka sali dobrze, aby miały wartości 160 – w płaszczyźnie horyzontalnej, oraz 120 – w płaszczyźnie wertykalnej. Wybierając ekran warto uwzględnić także pochodzenie jego komponentów – jakość tych produkowanych w Chinach waha się od bardzo wysokiej do niskiej. Wątpliwa jakość komponentów prowadzić może do wystąpienia na ekranie projektowym licznych przebarwień zaledwie po kilku użyciach produktu, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonej oferty starannie dobranej przez naszych profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *