Gdzie mają zastosowanie ekrany LED?

Wśród wielu kategorii wyświetlaczy niewątpliwy prym wiodą ekrany LED. Wyświetlacze wypełniają nasze życie, mamy je w kieszeniach, domach, widzimy je w sklepach i na ulicach – są dosłownie wszędzie – a pośród nich ekrany diodowe wyróżniają się szczególnymi parametrami. Gdzie je spotkamy? Czym się charakteryzują?

Czym są ekrany LED?

Omawiane urządzenia zbudowane są z pojedynczych, drobnych modułów. Dobierając potrzebną ilość elementów do ekrany diodowego można dopasować wielkość ekranu do aktualnego zapotrzebowania. Praktycznie nie ma ograniczeń co do wielkości telebimów, a łączenie dowolnej ilości modułów stwarza wiele możliwości. Ponadto złączenia w ekranach LED są praktycznie niewidoczne, a co za tym idzie, jakość odbioru jest doskonała.

Jeżeli chodzi o jakość doświadczenia, dodajemy, że ekrany LED-owe sprawnie rozpraszają i niwelują promienie słoneczne. Nawet w słoneczny dzień widoczność na ekranie jest bardzo dobra. Dodatkową zaletą ekranów diodowych jest ich odporność na uszkodzenia. W prosty i czytelny sposób można na nich przedstawiać konkretne treści, charakteryzują się prostą obsługą, doskonale przyciągają uwagę odbiorców.

Gdzie sprawdzają się ekrany LED?

Ekrany LED sprawdzają się w wielu miejscach, szeroko wykorzystywane są w marketingu. Czytelność obrazu, dowolna wielkość, łatwość montażu sprawia, że bardzo często wykorzystywane są do akcji reklamowych i informacyjnych. Dzięki zastosowaniu takiego ekranu reklama zostanie przekazana w interesujący sposób dużemu gronu odbiorców. Ekran LED znajdzie więc miejsce w niemal każdego typu obiektach użyteczności publicznej.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, ekrany LED-owe łatwo można montować w centrach handlowych, galeriach, salach konferencyjnych, czy klubach. Dużą popularnością cieszą się one podczas spotkań firmowych i targów. Niemal na każdym wydarzeniu sportowym, festiwalu czy koncercie widoczne są duże ekrany diodowe. Odpowiedni telebim LED można wynająć w firmie Event Media Show. Ze względu na ich doskonałą rozdzielczość i jasność można je stosować nie tylko wewnątrz budynku, ale i na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *